جهت ارسال اطلاعات آموزشگاه مورد نظر به آدرس edutehran.com بروید  

هم اکنون اطلاعات آموزشگاه مورد نظر خود را در سایت وارد کنید
+ پاسخ به موضوع
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 52

موضوع: معرفی کتاب(كنكور كارشناسي هنر)

تازه وارد YalDa آواتار ها
    سلام freedom جان . میخوساتم یه سری کتاب بخرم گفتم اول با شما مشورت کنم ببینم چجور کتاب هایی هستن و ایا بهتر از اونها هم کتابی هست.
    من با توجه به اینکه از دی ماه شروع کردم و وقتم نسبت به بقیه خیلی کمه میخوام از هر کتاب فقط یک دونه بخرم . مثلا یک کتاب برای خلاقیت نمایشی یکی برای موسیقی و ... برای همین میخوام بهترین و کامل ترین باشن
    ببین این کتاب ها چطور هستن :
    خلاقیت نمایشی : کتاب خلاقیت نمایشی افسانه نسل شریف
    درک عمومی هنر : هلن گارنر (یه جای دیگه دیدم نوشته بودی کتاب دایره المعارف هنر هم خوبه . کدومشون بهتره؟)
    خلاقیت موسیقی : مبانی موسیقی کیوان جعفری نژاد
    خلاقیت تصویری : این رو لطفا خودت بهم معرفی کن
    خواص مواد :
    خواص مواد مریم افسری
    مرسی از لطفت :*

مدیر بخش موسسات فرهنگی و هنری freedom آواتار ها
    یلدا عزیز سلام
    یه نکته ای قبلا گفتم :اگه تو تستی شک داری اصلا نزن چون 80 90 درصد مواقع اون تست اشتباهه و 3 تا تست - یه تست + رو از بین میبره .
    حالا میگم چون شما از دی شروع کردی و از بقیه عقب تری و هنرستانی هم نبودی یه سری از درسا رو باید کنار بزاری . مثل خواص مواد چون یه درس حفظی هست پر از اسم و....... خود بچه ها معمولا چندتا از مبحث های خواص و مواد رو میخونن و میانگین خواص مواد تو کنکور اکثرا - . و اگه تو حتی یه درس رو - داشته باشی تو کارنامه ات فاجعه است! در حالی اگه اون درس رو نزنی یعنی تو کارنامه 0 باشه خیلی بهتر از اینه که - بگیری و کلی پایین بیای .فکر کنم خودم 5تا خواص مواد جواب داد که 3تاش غلط بود و یکیش به خاطر اون غلط ها حذف شد و من فقط 5 درصد خواص مواد زدم! حالا تو که سباقه ای هم تو خوندنش نداری . فکر کنم نری سمتش بهتره .
    از بهمن رقابت ها بیشتر میشه! و نصف کتابا و حتی بیشترش تموم شده هست و یواش یواش دوره ها شروع میشه!
    اینو نمیگم که نارحت و ناامیدت کنم . میخوام تمرکزت رو رو چندتا درس مهم بزاری
    نمیدونم از تئوری موسیقی چه قدر میدونی ولی اگه صفری طبیعتا نباید جواب تستایی که چند تا نت رو خطوط حامل کشیده و میگه اگه اینجوری کنی اون جوری کنی حالا ماژوره ؟؟؟؟؟؟ یا کدوم دستگاهه و ازین حرفا
    در عوض تاریخ موسیقی رو میتونی بخونی و همینطور یه سری حفظیات از موسیقی ایرانی .
    (از رو همین کتاب مبانی موسیقی کیوان جعفری نژاد. سروین حزین . نشر کارنامه کتاب میگم :ص120) همین که متعلقات دستگاه شور رو بشناسی خوبه یا(ص 158) بدونی درویش خان کی بود و چی کار کرد خوبه!
    اما تو این فرصت باقی مونده اینا رو چه جوری یاد بگیری؟ کاری که خودم کردم و اون سال همه اعضای خانواده دستگاه های موسیقی ایرانی رو شناختن:
    جاهایی که رفت و آمدت در طول روز چندبار هست : در یخچال / پشت در دستشویی / دیواری که موقع خواب چشمت بهش ِ .....
    بعد از اینکه مطلب رو خوندم و خلاصه کردم اومدم رو یه تیکه کاغذ خلاصه رو نوشتم و زدم پشت در دستشویی و تا موقع کنکور نه تنها خودم همه یاد گرفتند بدون اینکه وقتی براش بزارم .یعنی بگم خوب حالا یه ساعت اینا رو حفظ میکنم . نه بعد از اینکه از روش خوندم چسبوندمش اونجا و بدون اینکه بخوام چشم میوفتاد بهش و یه دور میخوندمش همین . (واسه بقییه درسات هم میتونی این کار رو کنی)
    از کتاب مبانی موسیقی این فصل ها رو بخون:
    فصل 1 / 2 (یه نگاهی بهش بنداز در حدی که بدونی به صدای زیر زنان سوپرانو میگن / به صدای بم مردان باس میگن....) / 8 / 9 فقط قسمت هایی که حفظیه مثلا بدونی بداهه نوازی چیه یا اینکه ابداع پیش درآمد را به چه کسی نسبت میدهند ؟ درویش خان! ) / 10 / 11 و 12 به طور خلاصه / سازشناسی اگه رسیدی .
    خلاقیت نمایشی تو تاپیک مشاور به یکی از بچه ها توضیح دادم چه سوالاتی طرح میکنن .
    اما چه طور بخونی؟
    ص 106 نمایش نامه نویسان جهان : رو بخون و خلاصه کن به این صورت که یه سری فلش کارت واسه خودت درست کن و تو هر کدوم اسم نویسنده /کشور/نمایشنامه ها/نکات مهم اگه داره بنویس کلا باید19 20 تا بشه. من هنوز فلش کارتام رو دارم
    مثلا یه طرفش نوشتم آلبر کامو و پشت کارت نوشتم : الجزایر / تحت تاثیر اگزیستانسیالیسم / نمایشنامه معروف کالیگولا / شهرت : فلسفه پوچی /آثار: سوئتفاهم . حکومت نظامی . افسانه سیزف .... .
    این فلش کارتا همیشه همرام بود . اگه تو تاکسی میشستم یا اتوبوس یا مطب دکتر یا.....درمیاوردم و میخوندمشون .
    از این کتاب اینا رو بخون :
    بخش تئاتر : فصل 1 /2/ 3/ قسمت سبک های ادبی و نمایشنامه نویسان جهان /4. و کلا همه بخش سینما و تئاتر . تست های کتاب هم حتما بزن .(جواب تست ها رو تو یه برگه جدا بزن تا بتونی باز از همون سوال استفاده کنی)
    پس فعلا کتاب خلاقیت نمایشی(ویژه داوطلبان کنکور هنر) افسانه نسل شریف .راه اندیشه + مبانی موسیقی . کیوان جعفری نژاد.سروین حزین.کارنامه کتاب رو بخر .
    اگه الان شهریور یا مهر بود برناممون یه طور دیگه بود و هیچی هم حذف نمیشد!
    نوشتن خلاصه وقت گیر اولش ولی خیلی مفیدِ . خلاصه ها رو تو برگه های کوچیک بنویس و همیشه همرات باشن و تو مسیر های که 3 4 بار بیشتر میری بچسبون......
    این کتابا توش تست هم دارن،حتما تست ها رو بخون.
    درک عمومی و تصویری هم باشه واسه فردا
    عمومی رو جدی بگیر . هنرستانی ها توش ضعف دارن . ادبیات خیلی مهم ِ و ضریبش 4 هست یعنی خیلیِ!
    روزی کمتر از 1/5 ساعت واسه ادبیات نزار!
    خیلی ها که الان تو دانشگاه هنر و تهران هستن رو عمومی ها کار کردن/ کاری که من نکردم
    ویرایش توسط freedom : 02-01-2012 در ساعت 22:45

قربونت برم مرسی بابت توضیحاتت . خودمم تصمیم داشتم مواد رو نخونم با حرفای تو مطمئن شدم .
    من میتونم دو درس عمومی که بالاترین ضریب رو دارن (یعنی ادبیات و معارف) رو تقریبا 70 درصد بزنم . زبانم که اصلا خوب نیست و اگه هم خوب بود نمیتونستم بزنم چون برای عمومی ها وقت کم میارم همیشه . به نظرت همین دو تا خوبه؟ (من نا امید نمیشم گلم روراست بهم بگو)
    کارنامه یکی از کنکوری های هنر رو دیدم که رتبه سهمیه اش 161 شده بود (ولی رتبه بدون سهمیه 1827) نمیدونم این همه اختلاف چجوریه . ولی این فرد عمومی هاش زیر 70 درصد نداشت ولی اختصاصی هاش افتضاح بود. درک عمومی هنر و موسیقی و مواد رو صفر زده بود خلاقیت نمایشی 10 درصد تصویری 18 درصد , ترسیم 33 و ریاضی 65 درصد . درصد های این رو که دیدم خیلی امیدوار شدم . البته نمیدونم رتبه بدون سهمیه اش که اینقدر پایینه تاثیری داره؟ (ببخشید من بعد از این همه سال هنوز این سهمیه و بدون سهمیه رو نفهمیدم)

فعلا توی این 10 روزی که شروع کردم تقریبا کتاب های خلاقیت نمایشی رو دارم تمام میکنم (البته هنوز هیچ تستی نزدم و فقط منابع کنکور رو خوندم)
    ویرایش توسط YalDa : 04-01-2012 در ساعت 03:08

نقل قول نوشته اصلی توسط YalDa نمایش پست ها
    قربونت برم مرسی بابت توضیحاتت . خودمم تصمیم داشتم مواد رو نخونم با حرفای تو مطمئن شدم .
    من میتونم دو درس عمومی که بالاترین ضریب رو دارن (یعنی ادبیات و معارف) رو تقریبا 70 درصد بزنم . زبانم که اصلا خوب نیست و اگه هم خوب بود نمیتونستم بزنم چون برای عمومی ها وقت کم میارم همیشه . به نظرت همین دو تا خوبه؟ (من نا امید نمیشم گلم روراست بهم بگو)
    کارنامه یکی از کنکوری های هنر رو دیدم که رتبه سهمیه اش 161 شده بود (ولی رتبه بدون سهمیه 1827) نمیدونم این همه اختلاف چجوریه . ولی این فرد عمومی هاش زیر 70 درصد نداشت ولی اختصاصی هاش افتضاح بود. درک عمومی هنر و موسیقی و مواد رو صفر زده بود خلاقیت نمایشی 10 درصد تصویری 18 درصد , ترسیم 33 و ریاضی 65 درصد . درصد های این رو که دیدم خیلی امیدوار شدم . البته نمیدونم رتبه بدون سهمیه اش که اینقدر پایینه تاثیری داره؟ (ببخشید من بعد از این همه سال هنوز این سهمیه و بدون سهمیه رو نفهمیدم)

فعلا توی این 10 روزی که شروع کردم تقریبا کتاب های خلاقیت نمایشی رو دارم تمام میکنم (البته هنوز هیچ تستی نزدم و فقط منابع کنکور رو خوندم)
    یلدا جان رتبه کل در سهمیه کشوری و رتبه در سهمیه زیر گروهت مهم ِ .
    نکته مهم بعدی که تو رتبه تاثیر گذاره اینکه درصدها نزدیک به هم باشن و منفی هم اصلا نداشته باشی . وقتی کارنامه ها رو نگاه میکنی و میبینی با چه درصدهایی تهران روزانه قبول شدند، همین جوری میمونی .
    یه چیز دیگه : سر کنکور اصلا نباید حول شی و اگر سوالا سختِ باید بدونی واسه تمام داوطلب ها سخت ِ و کسی موفق میشه که با آرامش و تمرکز از داشته هاش استفاده کنه و پاسخ منطقی بزنه .
    این 70% که گفتی از کارنامه پارسالت بود؟ اگه این طوره که عالیه و همین روند خوندن درس های عمومی رو ادامه بده و 1% هم به این فکر نکن حالا که خوب میزنی کمتر بخونی!
    تو دفترچه شماره 2(راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی...) صفحه 8 نوشته چه طور باید درصد هات رو حساب کنی . از این استفاده کن وقتی تو خونه تست میزنی درصد هات رو طبق "2-2)نمرات خام و..."ص8 دفترچه حساب کن .
    اینکه وقت کم میاری بستگی به مهارتت داره .یادم رفته ولی فکر کنم ادبیات 18 دقیقه وقت داشت! وقتی دفترچه میاد دستت یه دور سریع سوالات رو نگاه کن و اونایی که به نظرت باید روش فکر کنی یه نقطه بذار کنارش برو سر اونایی که راحت ِ وقتی جواب دادی بقییه رو بزن . اگه از اول نیم ساعت رو سوال 1 فکر کنی بعد سوال 2 و.... کلی وقت از دست میدی .
    از حالا یه برنامه بریز که تا آخر فروردین درس هایی که میخوای بخونی رو تموم کنی
    تو این برنامه ات درک و تصویری و ادبیات باید هر روز خونده بشه / تو روز هایی که خونه ایی از صبح تا شب باید تو دی ماه 7-8 ساعت بخونی !
    کارنامه پارسالت رو بنویس برام . و بگو چه جوری و روزی چند ساعت درس میخونی.
    این دو تا کتاب موسیقی و نمایشی که گفتم رو بگیر و تست هاش هم حتما بزن !
    منظورت از کتاب های خلاقیت نمایشی چیه؟ یه دونه کتاب بیشتر معرفی نکرده سازمان سنجش اون هم خلاقیت نمایشی پیش دانشگاهی هست .
    تو الان باید منابع اصلی رو داشته باشی : یعنی کتاب های سال 2و3 هنرستان و پیش دانشگاهی و اول اونا رو بخونی و در کنارشون منابع فرعی.
    یه وقت یه کتاب رو تموم نکنی بری سراغ بعدی ها! تو کنکور هم همه درسا رو باهم تست میزنی پس همه رو باید باهم بخونی و پیش ببری!
    مثلا تو یه روز تعطیل که باید 8 ساعت بخونی: ادبیات 1 ساعت/معارف 1 ساعت/درک 2 ساعت/تصویری 1.30 ساعت/نمایش 1موسیقی1/ریاضی نیم ساعت!
    اگه افراطی و البته غلط پیش بری ذهنت خسته میشه و موقع دوره کم میاری.
    به خودت استراحت هم بده و کارای مورد علاقه ات رو هم انجام بده براشون کمی وقت بزار تا ازشون انرژی بگیری .
    خودت رو هیچ وقت با کسایی که کنکورهای دیگه میدن مقایسه نکن و مثل اونا هم درس نخون! ماهیت درسای هنر اینه که باید به مرور و با دوره کردن جا بیوفته!
    سایت آموزشگاه میدیا فکر کنم یه سری نکات مشاوره ای داشته باشه . یه سر بهش بزن.
    موفق باشی

مرسی freedom من اگه امسال قبول بشم میام از نزدیک کلیییییییی ماچت میکنم از بس مهربونی و کمکم کردی
    اون درصد های عمومی رو که گفتم توی کنکورهای آزمایشی رشته ریاضیم کسب کردم. حالا نمیدونم برای هنر هم میتونم یا نه
    منظورم از کتاب های خلاقیت نمایشی کتاب های : نمایش , انسان فضا طراحی , هنر ادب فارسی و آشنایی با رشته های هنری بود . توی یه سایتی خوندم این کتاب ها , کتاب های خلاقیت نمایشی هستن .

بازم سلام عزیزم . منم مزاحم همیشگی
    صفحه اول همین تاپیک رو مشاهده میکردم دیدم منابع کنکور رو معرفی کردی . راستش من از یه سایتی منابع کنکور رو پیدا کردم و خریدم ولی الان که به کتاب هایی که شما معرفی کردید نگاه کردم دیدم کتاب های من دو برابر هستن . با اجازه ات اسم کتاب هام رو مینویسم اونایی که نیاز نیست بخونم و اشتباهی خریدم رو بهم بگو . مرسی

درک عمومی هنر:
    تاریخ هنر ایران / تاریخ هنر جهان / خوشنویسی / عکاسی 1و2 / آشنایی با بناهای تاریخی / سیر هنر در تاریخ 1 و 2 / کارگاه هنر 1 و 2 / هنر و ادب فارسی / آشنایی با میراث فرهنگی و هنری ایران / آشنایی با رشته های مختلف هنری
    خلاقیت نمایشی :
    نمایش / انسان , فضا , طراحی / هنر و ادب فارسی / آشنایی با رشته های مختلف هنری
    خلاقیت تصویری :
    طراحی 1 و 2 / پایه و اصول صفحه آرایی / مبانی هنرهای تجسمی / خط در گرافیک / مبانی تصویر سازی / انسان , فضا , طراحی
    بقیه هم که مشخص هستن فقط از این کتاب ها شک داشتم .

خواهش میکنم عزیزم . این حرفا چیه اگه شما نباشید که حضور ما بی معنیه!
    خوب این تالار جای همین چیزاست دیگه!
    قرار شد کارنامه کنکور هنرت رو بنویسی(حالا یا اینجا یا تو پیغام خصوصی)
    سایت میدیا رو رفتی؟آدرسش تو انجمن آموزشگاه های کنکور هنر هست . برو نکات مشاوره ای رو که نوشته بخون.
    کتاب 25 سال کنکور هنر چی شد؟ پیدا کردی؟

درسته همینا رو بخون
    من دوباره اون پستم رو خوندم و دیدم یه سری کتاب نوشتم و زیرش ........... گذاشتم یعنی ادامه دارد و نوشتم (کتاب های سال 2 و 3 و پیش دانشگاهی)
    واسه خلاقیت نمایش فقط کتاب پیش و کتابی که گفتم رو بخون . بقیه اش رو که داری واسه درک میخونی پس 2بار روش وقت نذار .
    به جای خوش نویسی اون کتاب خانم شریف که فکر کنم اسمش خط در گرافیک باشه و تو همین تاپیک هم معرفی شده بخون .
    دفعه ی بعد حتما راجع به خلاقیت تصویری و درک مینویسم.
    موفق باشی
    ویرایش توسط freedom : 07-01-2012 در ساعت 02:01

کارنامه رو فرستادم برات عزیزم
    بله سایت میدیا رو میشناسم سایت جالبیه مشاوره هاش رو خوندم
    خوب پس برای خلاقیت نمایشی فقط کتاب نمایش رو خوندم . کتاب های "انسان فضا طراحی" و "هنر و ادب فارسی" هم که جز خلاقیت و درک بودن دیگه دوباره خوانی نمیکنم و به جاش اگه خلاقیت نمایشی خانم شریف گیرم اومد اون رو میخونم . پس دیگه برای خلاقیت نمایشی چیزی نیاز نیست بخونم درسته؟
    چند تا کتاب خونه رفتم نداشت . امروز میخوام بازم میرم ببینم میتونم پیداش کنم یا نه . فعلا همین 25 سال کنکور هنر و خلاقیت نمایشی افسانه نسل شریف رو میخوام بخرم تا بقیه کتاب ها رو بخونم .
    چشم کاربرد خط در گرافیک رو هم میخرم . امروز برم کتابخونه ببینم چه کتاب هایی پیدا میکنم . بازم ممنون
    ویرایش توسط YalDa : 07-01-2012 در ساعت 15:47

خوب خیلی خوبه ، نکات مشاوره ای میدیا از نوشته های من مفیدترِ .
    اگه کتاب نمایشی که گفتم رو گیر بیاری خیلی برات خوب میشه . امیدوارم پیدا کنی . چون مطالبش رو هیچ جا نخوندی تو کتابای آموزش و پرورش ........ .
    خلاصه نویسی هام رو پیدا کردم . واسه درک عمومی چند مدل مینویسم . تو هم همزمان با خوندن کتابا خلاصه هاشون هم بنویس . اولش وقت گیر ِ ولی کار مفیدیه!
    برو کتابخونه . واسه منابع خلاقیت تصویری : اون کتابایی که تو پستای اول همین تاپیک معرفی کردم رو پیدا کن و تصاویرش رو بخون . البته منابع سازمان سنجش رو تو اولویت قرار بده و در کنارش اون کتابا. باز هم اگه تو خوندن کتابی ابهام داشتی بپرس.
    درک عمومی هنر :
    (این خلاصه ای که مینویسم احتمالا واسه آشنایی با میراثِ)
    قالی : نوعی فرش گره بافته پرز دار
    قدیمی ترین قالی : پازیریک (2500 سال ق م )
    قدیمی ترین قالی در منابع تاریخی : فرش بهارستان ( تاریخ طبری)
    برای اولین بار در دوره تیموری بافت قالی بر اساس نقشه متداول شد ........

(این هم فکر کنم برای کتاب آشنایی با بنا هاست)
    قدیمی ترین پل : اورارتوها : رود ارس
    قدیمی ترین پل دوره اسلامی: آل بویه : بند امیر : برای عبور و مرور و آبرسانی زمین های اطراف
    ...........
    اولین پدیده های معماری اسلامی : مساجد : با تغیر شکل دادن معابد . کلیساها.آتشکده ها.....
    مساجد 4 ایوانی: ریشه : اشکانی/سلجوقی
    به گفته آندره گدار : اولین مسجد 4 ایوانی : مدرسه خوارگرد خواف.........

(این یادم نیست واسه کجاست)
    خط تعلیق : 6 هجری : مکاتبات اداری و دیوانی.................
    کتاب اطلس خط : حبیب الله فضائلی
    خط کوفی ابتداعی بی نقطه و اعراب بود
    اولین کسی که حرکات را به صورت نقطه درآورد : ابوالاسود دوئلی........

(این هم احتمالا آشنایی با مکاتب نقاشی ِ)
    مکتب سلجوقی:
    رنگ های تخت / گزینه رنگی محدود/ترکیب بندیهای ساده و متقارن/بزرگی و مرکزیت داشتن شخصیت اصلی داستان/ترسیم سیمای ماه رخ/نمایش هاله های گرد سر فقط برای جداسازی سر از پس زمینه/افزایش تصویر سازی از صحنه های جنگ و شکار

نمیتونم بگم هلن گاردنر بهتر ِ یا دایره المعارف هنر . باید داشته باشی و بخونی
    میتونی نخری و از کتابخونه استفاده کنی . مهم نیست . مهم اینه که اگه بهشون دسترسی داری استفاده کنی.
    طرز خوندن تاریخ رو همه جا گفتم(تو تاپیک مشاور هم هست)
    هنر هخامنشی رو از سیر 1 و آشنایی با میراث و...... میخونی . یه خلاصه کلی ازش مینویسی . میری تو دایره المعارف هنر هم ،راجع به هخامنشیان میخونی و نکات جدیدی که از دایره المعارف پیدا کردی هم مینویسی .
    من اینطوری میخونم کلا : اگه جدید ِ یه دور روزنامه وار . یه دور دقیق همراه با خلاصه . منابع فرعی . اگه لازم بود باز هم میخونم . تو فرصت باقی مونده تست میزنم و جواب صحیح تستها رو میخونم . چون مطالب باید به مرور و براثر دوره کردن جا بیوفته!
    فکر کنم کتاب تست واسه درک معرفی کردم .
    دیگه یادم نمیاد چی میخواستم بگم .از اینکه به سایت میدیا سر میزنی و نکات مشاوره ای رو میخونی خیالم راحتِ .

تازه وارد loosloos آواتار ها
    سلام ممنون میشم کمکم کنید و چندتا کتاب بهم معرفی کنید راستش من تازه میخوام شروع کنم به درس خوندن واسه کنکور90 میدونم دیر شروع کردم ولی فکر کنم بهتر از هیچی باشه میخواستم راهنماییم کنید چه کتابایی رو بخونم چندتا کتاب کمک درسی و تست هم بهم معرفی کنید فکر میکنید بتونم تو این مدت کم رتبه ی خوبی کسب کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

+ پاسخ به موضوع
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 ... آخرینآخرین

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید